Co kupić córce z okazji narodzin rodzeństwa?

dla córki z okazji narodzin rodzeństwa

Dla każdego dziecka narodziny rodzeństwa bywa niemałym szokiem. Nawet jeżeli starsza siostra miała pełną świadomość, że jej życie wkrótce się zmieni, to podobnie jak rodzice zastaje ona nagle nową, całkiem nieznaną sobie rzeczywistość. Dzieci lubią dostawać prezenty, więc z pewnością szok zmniejszy miły akcent, jakim jest upominek od nowonarodzonego malucha. Pomyślcie o tym.

Prezent dla starszej siostry

Nie ma znaczenia czy starsza siostra ma obecnie rok, pięć lat czy też siedem, równie dobrze od najmłodszego członka rodziny dzielić ją może dekada. Naturalną reakcją na pojawienie się nowego członka rodzin, zwłaszcza jeżeli dotychczas dziecko było jedynakiem, jest zazdrość i podświadoma niechęć do bezbronnego malucha. Nie świadczy to w żaden sposób o absolutnym odepchnięciu niemowlaka, lecz o adaptacji do nowych warunków.
Dla młodszego dziecka niezwykle istotna – kiedy tylko będzie to możliwe – jest wspólna zabawa. Szczególnie dostrzegalne jest to w przypadku dziewczynek. W związku z tym warto starszemu dziecku podarować w imieniu malucha zabawki. Uniwersalne w tym przypadku będą klocki czy plastikowa zabawka. Kilka miesięcy później bezpieczny dla niemowlaka gadżet zachęci do siostrzanej lub siostrzano-braterskiej integracji.
Poszukując prezentu stricte dla starszej siostry, uwadze nie mogą umknąć gadżety zawierające nadruk z ulubioną bohaterką lub po prostu ubranie, którymi może pochwalić się koleżankom. To też świetny argument do wyrażenia swoich emocji na temat nowego dziecka i opowiedzenia rówieśnikom jak to jest być starszą siostrą.

narodzenie rodzeństwa prezent dla córki
narodzenie rodzeństwa prezent dla córki

Prezent niematerialny

Prezenty materialne stanowią jak najbardziej atrakcyjną formę prezentu dla starszej siostry nowonarodzonego dziecka. Stanowią świetną pamiątkę i okazję do podarowania dziecku wymarzonej zabawki czy gadżetu. Jest jednak coś, co także zachwyci dziewczynkę pełniąca obecnie nową rolę społeczną.
Mniej standardowym, jednak nadal atrakcyjnym pomysłem na prezent jest… karnet. Córka od zawsze chciała nauczyć się pływać, marzy o karierze tancerki, uwielbia tworzyć arcydzieła malarskie albo łamie stereotypy kopiąc piłkę lepiej niż chłopaki z klasy? Wykorzystajcie to! W zamian otrzymacie co najmniej ogromnego buziaka!
Kilka godzin w tygodniu spędzonych na realizowaniu własnych marzeń i pasji, to dla rodziców dużej dziewczynki czy nastolatki fantastyczna okazja do sugestywnego przekazania dziecku jak jest ważne. Jest to swego rodzaju udowodnienie dziecku akceptacji i wsparcia dla jego hobby. Jest to również świetny argument ku temu, by córka zajęta własnymi sprawami nie odczuła, że od teraz rodzice będą mieli mniej niż dotychczas możliwości na spędzenie z nią czasu.

Nowe dziecko, nowe emocje

Nie lekceważ pojawienia się nowego członka rodziny. Oczywiście ciężko jest przeoczyć ten fakt; chodzi raczej o to, by nie zapomnieć, jak wielka życiową rewolucją w życiu dziewczynki jest nowy brat lub siostra. Jak najdelikatniejsza adaptacja do tej sytuacji zdecydowanie jest bardzo istotna, gdyż stanowi pierwszy krok do nawiązania zdrowej i silnej więzi z rodzeństwem.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*