Co kupić kobiecie po porodzie?

co-kupić-kobiecie-po-porodzie

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny. Szczególnie istotny jest to moment dla kobiety, która najpierw przez dziewięć miesięcy nosi dziecko pod sercem, a następnie musi przejść przez poród, często trudny i bolesny. Tradycją stało się już kupowanie prezentu dla młodej mamy, co w szczególności czynią ojcowie nowo narodzonego dziecka, choć nie tylko. Sprawdzamy, co najlepiej jest kupić kobiecie po porodzie.

Co kupić kobiecie od razu po porodzie?

Pierwsze odwiedziny kobiety w szpitalu nie obejdą się bez kwiatów. Nie wszędzie jednak są one akceptowalne, choć położne starają się przymykać oko na małe bukieciki. Bukiet kwiatów dla młodej mamy nie powinien być zbyt duży także z innego względu – w szpitalu zwyczajnie nie ma wystarczająco dużo miejsca na to, aby trzymać tam duży bukiet kwiatów. W sezonie letnim zwykle nie ma większego problemu ze skompletowaniem małego bukieciku ze świeżych kwiatów, natomiast poza sezonem możemy zakupić bukiet z kwiatów sztucznych.

Mała Fabryczka - Polskie produkty Handmade
Mała Fabryczka – Polskie produkty Handmade

Co może kupić kobiecie po porodzie ojciec dziecka?

Po porodzie dobrze jest kupić kobiecie praktyczny prezent, który jednak nie jest bezpośrednio związany z jej nową rolą matki. Kobieta powinna dostać od mężczyzny prezent osobisty, który będzie służył tylko jej. Z droższych prezentów możemy wybrać pierścionek bądź łańcuszek – w zależności od tego, jaki typ biżuterii preferuje kobieta. Biżuteria wykonana ze złota czy srebra to trwały prezent, który będzie przypominał kobiecie przez całe życie o wydaniu na świat potomka. Jeżeli zaś kobieta nie nosi biżuterii bądź chcemy wybrać prezent z nieco niższej półki cenowej, możemy zdecydować się na perfumy czy też innego rodzaju kosmetyki pozwalające poczuć się młodej mamie kobieco. Zwykle bowiem kobiecie po porodzie brakuje czasu dla siebie oraz tego, aby mężczyzna z powrotem zobaczył w niej kobietę. Prezent w formie kosmetyku, biżuterii czy elementu garderoby (lecz nie ubrań do karmienia) z pewnością przypadnie kobiecie do gustu.

dla kobiety po porodzie co kupić
Dla kobiety po porodzie co kupić

Co kupić kobiecie po porodzie – prezent od znajomych

Pierwsza wizyta u nowo narodzonego dziecka nie wymaga co prawda kupowania prezentu dla kobiety, jednak jest to w dobrym tonie (tutaj możesz znaleźć inspirację do takiego prezentu – https://malafabryczka.pl/kategoria/prezenty-na-narodziny-dziecka-recznie-robione/496). Z powodzeniem można postawić ponownie na prezenty praktyczne, jednak już nie tak prywatne, jak w przypadku partnera kobiety. Znajomi czy też rodzina mogą kupić kobiecie książkę, którą z pewnością będzie miała czas przeczytać podczas karmienia maluszka. Innym, bardzo dobrym pomysłem na prezent jest płyta z muzyką relaksacyjną. Nie tylko pozwoli ona się wyciszyć, ale i ułatwia zasypianie mamie, a także maluszkowi. Bliscy, którzy chcieliby dać odczuć młodej mamie, że zawsze może liczyć na ich pomoc, mogą podarować jej voucher do kina, spa czy kosmetyczki. Do takich miejsc nie uda się przecież z dzieckiem, dlatego będzie to dla niej znak, że w razie potrzeby może poprosić o pomoc w opiece nad maluszkiem bliskie sobie osoby. Młodej mamie z pewnością przyda się wygodna poduszka do spania bądź do podłożenia pod kark w czasie karmienia dziecka.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*