Dekoracje nad łóżkiem dziecka

dekoracje nad łóżkiem dziecka

Każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko miało przytulny i piękny pokój. Zazwyczaj wchodząc do dziecięcych pokojów naszą uwagę przykuwa jedna ze ścian, przy której stoi łóżeczko pociechy. Aranżując pomieszczenie to właśnie na tej ścianie powinniśmy się najbardziej skupić. Na szczęście jest wiele prostych patentów, dzięki którym można szybko i tanio wykonać piękną dekorację ścienną. Poniżej kilka propozycji na dekoracje nad łóżkiem dziecka.

Płaskie ozdoby na ścianie – idealne rozwiązanie do małych pokoików

W większości dziecięcych pokoi można zobaczyć tapety. To dobre rozwiązanie, gdy pokój jest mały a trójwymiarowe ozdoby mogłyby optycznie go pomniejszyć. Jednak warto pamiętać, że tapety nie powinno się umieszczać na wszystkich ścianach. Dobrze jest położyć ją tylko na jednej ze ścian np. na tej, przy której stoi łóżeczko. W ten sposób będzie stanowiła ładne tło. Tapety mają jednak poważna wadę. Tego elementu dekoracyjnego nie można tak łatwo wymienić, aby pozostawić ścianę w nieskazitelnym stanie. Z tego względu może lepiej pomyśleć o namalowaniu czegoś farbą. To lepsze rozwiązanie, gdyż jeśli ozdoba się znudzi można szybko przemalować całą ścianę. Aby zrobić taką dekorację nie trzeba posiadać wybitnych umiejętności malarskich. Prostym rozwiązaniem jest namalowanie gór z ośnieżonymi czubkami. Kolejny pomysł to namalowanie pniów drzew i domalowanie do nich gałęzi wraz z liśćmi. Całość można uzupełnić malując ptaki na gałęziach.

jakie dekoracje powiesić nad łóżkiem dziecka
jakie dekoracje powiesić nad łóżkiem dziecka

 

Półki na łóżkiem dziecka – piękne i praktyczne

Półki przydają się we wszystkich pomieszczeniach. Idealnie sprawdzą się również na łóżkiem dziecka. Półka z cieniutkim paskiem z przodu to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy na niej umieścić książeczki. Natomiast najprostszą półkę też można dobrze zaaranżować. Całość będzie wyglądała klimatycznie, jeśli położymy na niej pluszowego misia i kolorowe cotton balls. Trzeci pomysł na półkę w pokoju dziecka jest już trochę bardziej skomplikowany ale na pewno warto go wykorzystać. W sklepie z ozdobami do domu kupujemy półkę na klucze w kształcie domu. Zdejmujemy zawiasy i przednie drzwiczki. W ten sposób zyskujemy małą półkę w idealnym kształcie. Efekt będzie najlepszy, gdy umieścimy 3 lub 4 domki obok siebie. Zapełnimy w ten sposób pustą ścianę.

Ozdoby 3D doskonale sprawdzają się jako dekoracje na łóżkiem dziecka

Ciekawym pomysłem są także materiałowe dmuchawce, które łatwo wykonać samemu. Wystarczy wyposażyć się w grubsze materiały w pastelowych kolorach. Będzie jeszcze potrzebna watolina w rolce. Obowiązkowo trzeba nabyć kolorowe sznureczki i kokardki. Tworzenie latawca zaczynamy od rozłożenia materiału. Następnie wycinamy ostrymi nożyczkami kształt rombu z dwoma dłuższymi krawędziami. Wycięty w watolinie kształt kładziemy na środku materiału i przykrywamy nim. Po dokładnym dopasowaniu materiału zaczynamy zszywać ze sobą krawędzie materiału. Nie musi być to wykonane perfekcyjnie, gdyż ta część i tak przylegać będzie do ściany a tym samym pozostanie niewidoczna. Doszywamy sznurek. Pozostaje już tylko przyszyć kokardki do sznurka w odstępach około 3 cm i umieścić całość na ścianie. Można to zrobić za pomocą taśmy dwustronnej lub specjalnych rzepów montażowych. Kolejną propozycją, która będzie dobrze wyglądała zarówno w pokoju niemowlaka jaki i w pokoju nastolatka są kolorowe litery składające się na imię właściciela pokoju. Można je zrobić samemu nie wydając mnóstwa pieniędzy. W tym celu najlepiej udać się do sklepu budowlanego i zakupić fornir. To wyjątkowo lekki i cienki materiał o strukturze drewna. Na nim rysujemy ołówkiem kształt poszczególnych liter. Wycinamy litery i przecieramy brzegi papierem ściernym, jeśli są ostre. Całość najlepiej będzie się prezentowała, gdy każda z liter zostanie pomalowana na inny kolor. Ozdobę wystarczy już umieścić na ścianie. Odległość liter zależy tylko od nas. Plakaty w cienkich ramkach na białym tle też wyglądają świetnie. Niestety są dosyć drogie. Dlatego właśnie lepiej jest wykonać je samemu. Personalizacja pokoju to bardzo ważny element dekorowania wnętrz, gdyż dzięki temu dziecko będzie czuło się w swoim pokoju jeszcze swobodniej. Z tego względu warto w ramce umieścić pierwszą literę imienia dziecka. Można to zrobić w łatwy i tani sposób. W tzw. sieciówce kupujemy duże białe ramki. W sklepie pasmanteryjnym dokupujemy małe guziki w ulubionym kolorze dziecka. Na białej kartce przyciętej pod wymiar ramki mocujemy za pomocą kleju na gorąco guziki w taki sposób, aby utworzyły kształt litery. Kartkę delikatnie umieszczamy w ramce i gotowe!

Jeśli chcesz znaleść więcej ciekawych pomysłów na dekorację do pokoju dziecka koniecznie zajrzyj na https://malafabryczka.pl/kategoria/pokoj-dla-dzieci-handmade/290

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*