Fajne dekoracje do pokoju dziecka

dekoracje pokój dziecka

Jeśli chodzi o dekorowanie sypialni dziecięcych to pamiętaj, że możliwości są nieograniczone. To przestrzeń, w której możesz się trochę zabawić, czy to w postaci odważnych wzorzystych dywaników, dzikich tapet, przyciągających wzrok fototapet i malowanych sufitów. A gdyby tak stworzyć na ścianie galerię z obrazów albo wybudować wnękę z półkami ciągnącymi się aż po sam sufit, aby wyeksponować ulubione zabawki dziecka? Możesz stworzyć nawet ukrytą jaskinię pod łóżkiem lub “przejście do Narnii” za drzwiami starej szafy, ogromną tablicę do pisania zamiast ściany. Możesz spokojnie wyrzucić podręcznik z zasadami, ponieważ jeśli chodzi o pokoje dziecięce to nie ma żadnych surowych wytycznych. Możliwości jest wiele, a ogranicza Was tylko wyobraźnia, warto o tym pamiętać, kiedy dopadną Cię wątpliwości. Ale ostrzegam, że dzieci mają tendencję do łatwej zmiany zdania (nie wspominając już nawet o nastolatkach!), więc ogólnie najlepiej jest trzymać się dość neutralnych mebli, a następnie zmieniać elementy takie jak ściany, dywaniki, pościel i akcesoria. To chyba najbezpieczniejsze wyjście z sytuacji, a przy okazji może być także mniej kosztowne.

pokój dziecka dekoracje
pokój dziecka dekoracje

Fajne dekoracje dla dziecka, które zrobisz sam

Te akcenty można zwykle łatwo zmieniać z czasem, aby rosły razem z dzieckiem i nie były wielkim problemem w przyszłości. Możesz uprościć sprawę, po prostu przebudowując meble. Pomaluj je na ulubione kolory swoich dzieci, a potem zmieniaj uchwyty i twórz kreatywne odcienie tego samego koloru na poszczególnych elementach. Kiedy się znudzą, możesz po prostu pomalować je ponownie. Ogranicza Cię budżet, ale chcesz coś koniecznie zmienić? Ręcznie robione ozdoby też mogą być rozwiązaniem (możesz znaleść takie na https://malafabryczka.pl/kategoria/ozdoby-do-pokoju-dla-niemowlat-handmade/227 ) Kolorowe girlandy, pompony, proporce albo łapacze snów możesz zrobić sama. Możesz wykonać je ze wszystkiego, w różnych kolorach, motywach i kształtach. Również uszyć narzutę albo poszewki na poduszki. Zaprojektuj swojemu dziecku pluszowe zabawki ze starych materiałów, a będą zarówno ozdobą jak i funkcjonalnym przedmiotem. Również używane rzeczy można przerobić z pasją. Recykling to też świadome i ekologiczne rozwiązanie. Pomalowanie starego krzesła czy komody daje jej szansę na nowe, długie życie. Takie DIY to bardzo dobra zabawa wraz połączona z relaksem. Nie zwlekaj i już dziś wybierz jakiś projekt do działania!

Fajne dekoracje dla dziecka – a co potem?

Brakuje miejsca na podłodze? Zbudowanie antresoli może być Twoim rozwiązaniem. Najnowszym trendem jest wybieranie wysokich mebli wielofunkcyjnych lub niestandardowych projektów, które unoszą sypialnię z podłogi prosto pod sufit, zapewniając w ten sposób więcej miejsca na najważniejsze rzeczy. Niezależnie od tego, czy jest to miejsce do zabawy, do nauki lub po prostu do przechowywania rzeczy. Łóżka na poddaszu z biurkiem i miejscem do spania to wspaniały sposób na wykorzystanie powierzchni. Dla młodszych dzieci to oszczędzające miejsce rozwiązanie o długiej żywotności. Dla starszych dzieci to fajniejsza wersja pryczy. A skoro o tym mowa, zanim Twoje dzieci osiągną wiek dojrzewania, jeszcze ważniejsze jest, aby mogły mieć własną przestrzeń oraz by mogły wyrazić to, kim się właśnie stają. W dobie Instagrama pokolenie “selfie” również rozumie estetykę i będzie potrzebować choćby tła, które dobrze wyjdzie na zdjęciach. Połączenie vlogów na YouTube’a, Pinteresta i Instagrama inspiruje nastolatków do dekorowania swoich pokoi w znacznie bardziej nowoczesny niż kiedykolwiek wcześniej sposób. Dlatego dajmy im warunki, aby rozwijały się razem ze swoim wnętrzem.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*