Gadżety do dziecięcego pokoju

gadzety do pokoju dziecka

Urządzenie pokoju dziecięcego zdecydowanie różni się od umeblowania i dekoracji jakiegokolwiek innego pomieszczenia w domu. Głównie z tego względu, że to miejsce ma być nie tylko funkcjonalne, ale powinno również tworzyć azyl dla przebywającego w nim malucha. Przy aranżacji tego elementu wnętrza szczególnie warto więc poświęcić nieco czasu dopracowaniu detali, aby nasze dziecko czuło się w swoim małym królestwie komfortowo i bezpiecznie. Naprzeciw naszym wymaganiom w tym temacie wychodzą producenci różnego typu dodatków.

Jakie gadżety do pokoju dziecięcego warto kupić?

Przy zakupie dodatków warto na pierwszym miejscu stawiać zasadę łączenia estetyki i przyjemności z funkcjonalnością.

W jej myśl świetnym pomysłem będzie zakup kolorowej pościeli do pokoju naszego malucha. Poszewki na poduszkę z nadrukiem uwielbianego przez nasze dziecko bohatera bajkowego, czy chociaż w jego ulubionym kolorze sprawią, że kilkulatek będzie zdecydowanie chętniej kładł się do łóżka w porze snu. Idąc tym tropem, warto zainwestować również w dobrej jakości, ciepły, kolorowy kocyk, który przyda się zarówno w zimowe wieczory jak i podczas długich tras samochodowych.

Bardzo przedsiębiorczym posunięciem będzie zakup organizerów na zabawki. Są one dostępne w przeróżnych wariantach, kształtach i barwach, przykładowo drewniana, malowana na biało skrzynia będzie idealnym dodatkiem do pokoju małej dziewczynki, urządzonego na wzór sypialni małej księżniczki, a jednocześnie rozwiąże problem wielu rodziców zmagających się z chaosem jaki ich pociechy tworzą rozrzucając wszędzie swoje zabawki.

Istotnym jest przeciwdziałanie monotonii i dekoracja jednolitych ścian plakatami, naklejkami czy obrazkami. Ciekawą opcją jest personalizacja tych elementów, na przykład zamieszczenie w ramkach ulubionych zdjęć naszego dziecka, czy też utworzenie własnej kompozycji z zestawu kilkunastu różnych naklejek.

Warto również pamiętać o zakupie kolorowych zasłon, czy ciepłego dywaniku szczególnie przydatnego przy zabawach na podłodze.

pokój dziecka gadżety

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gadżetów do pokoju dziecięcego?

Rynek obfituje w oferty oscylujące w tej kategorii, przez co nie trudno się w nich pogubić. Czego konkretnie szukać, jak dokonywać wyborów spomiędzy wielu dostępnych okazji?

Po pierwsze, powinniśmy się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem maluchów – nie kupować produktów wątpliwej jakości, z niepewnych źródeł. Mogłoby się wydawać, że trzymając się tej zasady na dekorowanie pokoju dziecka wydamy więcej niż mogłoby się wydawać. Nic bardziej mylnego! Współcześnie funkcjonuje mnóstwo platform, stron i aplikacji, w których możemy zdobyć mnóstwo takich przedmiotów “z drugiej ręki”. Przy umiejętnej selekcji i odrobinie szczęścia, bardzo prawdopodobnym jest znalezienie w takim miejscu prawdziwej perełki za grosze.

Ręcznie robione gadżety do dziecięcego pokoju

W sytuacji kiedy jednak nie możemy pozwolić sobie na zbędne wydatki, świetnym i bardzo ekonomicznym rozwiązaniem tego problemu będzie własnoręczne wykonanie dodatków do pokoju naszego malucha.

Przykładowo, możemy stworzyć wyjątkowy, spersonalizowany napis do zawieszenia na ścianie, albo postawienia na komodzie. Może to być na przykład imię dziecka. Wystarczy wyciąć literki z kartonu i ozdobić je włóczką, koralikami lub brokatem. Możemy równie zrobić  samodzielnie naklejki do ozdobienia ścian, czy łapacze snów. Ta możliwość jest o tyle dobra, że gadżety przygotować możemy razem z dzieckiem, wspólnie spędzając czas.

Jeśli wolisz skorzystać z gotowych produktów handmade do pokoju dziecka to warto odwiedzić stronę https://malafabryczka.pl/kategoria/pokoj-dla-dzieci-handmade/290

Podsumowując, pokój dziecka to przestrzeń wyjątkowa, mająca gwarantować mu bezpieczeństwo, ale również wspomagać rozwój, przede wszystkim wyobraźni, która w okresie dzieciństwa jest szczególnie wyjątkowa.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*