Jakie zabawki dla 10 miesięcznego dziecka

zabawki 10 miesięczne dziecko

Przede wszystkim na początku warto podkreślić, że zabawki dla niemowląt 10-cio miesięcznych muszą być bezpieczne. Na szczęście na wszechobecnym rynku zabawek dziecięcych takiego typu nie brakuje i naprawdę jest w czym wybierać. Rodzice poza dbaniem o bezpieczeństwo dla dziecka, w bardzo wielu przypadkach nie wiedzą jaka zabawka może spodobać się dziecku. Wybór zabawek jest tak przytłaczający, iż w konsekwencji wybierają zabawki z przypadku – przyczynia się to niestety do tego, że zabawka później gubi się w domu i zbiera kurz. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ zabawka jest nietrafionym prezentem, nieadekwatnym do obecnego wieku dziecka – dlatego tak ważny jest wybór bezpiecznej i odpowiednej zabawki dla dziecka 10 miesięcznego. Wielu rodziców, nie poświęca też zbyt wiele czasu na wybranie ,, idealnej ,, zabawki, ponieważ mają wiele spraw życiowych do załatwienia, co przyczynia się do trzymania sterty zabawek użytecznych bardziej bądź mniej przez dziecko.

Jaką pierwszą zabawkę wybrać?

Po wyjaśnieniu roli zabawek dla dziecka, przyszedł czas na wybranie konkretnych zabawek. Pierwszym przykładem na pewno trafionej zabawki będzie Wieża Hanoi. – producent tak naprawdę nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Zabawka w swojej prostocie jest wręcz niesamowita. Dziecko w początkowych etapach na na pewno będzie po prostu zdejmować kółka. – zabawka polega na układaniu kółek. Jednakże, gdy dziecko już oswoi się z zabawką to na pewno zacznie z niej korzystać jeszcze chętniej. Gdy dziecko podrośnie, to wykorzysta potencjał zabawki w pełni i zacznie układać kółka w kolejności od najmniejszego do największego, albo w drugą stronę – dlaczego nie? Zabawka jest bardzo łatwo dostępna i można ją nabyć w sklepach stacjonarnych jak i oczywiście w sklepach internetowych, które specjalizują się w sprzedaży zabawek dla małych dzieci. Wieża Hanoi jest zabawką niezawodną, kółka nie są ciężkie i nie mają ostrych krawędzi więc jest również w pełni bezpieczna.

10 miesięczne dziecko zabawki
10 miesięczne dziecko zabawki

Autka.. dla dziecka? 

Więc tak.. udało nam się wybrać pierwszą uniwersalną zabawkę, co dalej? Perfekcyjnie sprawdzą się tutaj autka. Dzieci w wieku 10 miesięcy z wielką naturalnością będą jeździć autkami po podłodze – najpewniej w każdym pokoju, tuta również modeli autek jest cała masa i są dostępne wręcz wszędzie. Kolejną zabawką będzie klasyczny i każdemu dobrze znany metalowy bączek. Ta zabawka tak jak poprzednie jest po prostu klasykiem wśród zabawek niemowlęcych. Tutaj warte podkreślenia jest, że metalowy bączek to w praktyce zabawka na lata, także kupując je dziecku 10-12 miesięcznemu mamy zabawkę, która posłuży jeszcze bardzo długi okres czasu. Ostatnią zabawką o której nie można zapomnieć to gryzaki niemowlęce tutaj warto wybrać zabawkę, która jest połączeniem piszczka i gryzaka. Istnieją też zabawki, które dodatkowo mają jeszcze funkcje grzechotki.

Podsumowując ten wpis, myślę, iż rodzice odetchnęli z ulgą. Znalezienie zabawki dla 10 miesięcznego dziecka nie jest wcale takie trudne, a ilość frajdy jakie sprawią dziecku jest nieoceniona.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*