Jakie zabawki dla 3 latka?

zabawki-dla-3-latka

Podarowanie maluchowi idealnej zabawki wydaje się być trudnym zadaniem. Wybór rozmaitych form zabawy może być przytłaczający dla dorosłych, którzy pragną zapewnić dziecku frajdę i trafić z wyborem zabawki w 100%. Wobec tego poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jakie wybrać zabawki dla 3 latka.

3 lata to wiek, kiedy dziecko zaczyna się interesować światem, zadaje często trudne pytania, próbuje naśladować świat dorosłych. W tym wieku, większość dzieci uczęszcza do przedszkola, gdzie poddane jest wpływowi innych dzieci. Warto by rodzicie byli zorientowani w najmodniejszych zabawkach i popularnych postaciach z bajek i filmów, które dzieci uwielbiają.

Maluchy chcą być jak bohaterowie ulubionych kreskówek. Dlatego też uniwersalne i zawsze trafione będą wszelkie figurki lub akcesoria firmowane najpopularniejszymi produkcjami filmowymi czy serialami dla dzieci. Doskonałym pomysłem będzie pluszak kreowany na bohatera bajki, taki miły i przytulny towarzysz, będzie cudownym kompanem 3 latka w zabawie.

Jakie zabawki dla 3 letniej dziewczynki

Dziewczynki w wieku 3 lat to małe panienki, które mają swoje zdanie i często są bardzo pewne swoich upodobań. Małe dziewczynki chcą być jak ich mamy lub tatusiowie, uwielbiają odkrywać świat rodziców. Pomóc w odkrywaniu tego świata dorosłych, mogą wszelkie zabawki, które są jego miniaturą. Dlatego idealne będą mini kuchnie – gotowanie dla kolekcji lalek czy pluszaków będzie zajmującą i niekończącą się zabawą. Równie ciekawym pomysłem będzie zestaw małego lekarza, zestaw mini narzędzi i akcesoriów ogrodniczki. Takie zabawki rozbudzają wyobraźnię, aktywizują do podejmowania samodzielnych wyzwań i przede wszystkim uczą.

Lalki typu niemowlę, szczekający piesek, czy ruszający się kotek to zabawki dla 3 letniej dziewczynki, które spełnią jej marzenia. Tymi zabawkami dziewczynka może się opiekować, poświęcać im czas – na pielęgnację, spacery i naukę o relacjach z innymi dziećmi czy zwierzętami.

Dziewczynki podobnie jak chłopcy, uwielbiają kreatywność, dlatego klocki – początkowo te większych rozmiarów, będą super zabawką, która pozwoli na spędzanie czasu wspólnie z rodzicami i rozwijanie umiejętności manualnych. Zabawa klockami to poznawanie kształtów i kolorów.

dziecko 3 letnie zabawki
dziecko 3 letnie zabawki

Jakie zabawki dla 3 letniego chłopca

3 letni chłopcy uwielbiają wszelkie pojazdy, dlatego idealna zabawka dla młodego dżentelmena to każdy samochodzik. Można wybrać spośród zestawu mini samochodzików, dla których chłopiec może wybudować własny garaż. Większy pojazd może służyć za transportowiec, a duże elektryczne autko może posłużyć jako nauka kierowania i super rozrywka.

Dla chłopca polecane i interesujące są zabawki, które pokazują jak wygląda praca bohaterów ze świata dorosłych – strój policjanta, akcesoria strażaka czy narzędzia warsztatowe będą idealne do wspólnej zabawy z kolegami. Takie zabawki rozwijają wyobraźnię i zachęcają do kreatywnej zabawy.

Chłopcy są małymi odkrywcami, dlatego też wybierając zabawki, zdecydujmy się na takie z dozą tajemniczości – figurki, które przeobrażają się, puzzle, które po ułożeniu prezentują ciekawy obrazek. Idealne będą też klocki, szczególnie te z możliwością ułożenia pojazdów czy super bohaterów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*