Jakie zabawki dla 8 miesięcznego dziecka?

zabawki dla 8 miesięcznego dziecka

Maluszek, który ma 8 miesięcy nie jest już taki pocieszny i bezbronny. Potrafi on samodzielnie siedzieć, a także przemieszczać się z miejsca na miejsce poprzez raczkowanie. Niektóre dzieci w tym wieku, zaczynają już powoli wstawać. Jest to okres dynamicznego rozwoju ruchowego oraz intelektualnego. Warto więc zapewnić niemowlakowi właściwe zabawki, które pomogą mu rozwijać nowe umiejętności, będą w pełni bezpieczne, a także dostarczą mu wiele radości podczas zabawy.

Rozwój dziecka – co potrafi 8 – miesięczne niemowlę

Jak wspomniano wcześniej, niemowlaki mające 8 miesięcy już sporo potrafią. Przede wszystkim siedzą samodzielnie i przemieszczają się. Leżąc na boczku potrafią się także podpierać na łokciu. Są one bardzo ruchliwe i energiczne. Warto także wspomnieć o niezwykle dynamicznym rozwoju motorycznym.

Ten okres jest także czasem dość znaczącego rozwoju intelektualnego. Dziecko umie klaskać, gaworzy, trzyma różne przedmioty w rączkach i operuje nimi. koncentruje uwagę na danej czynności. Zabawki powinny być więc dopasowane do jego możliwości.

Jakie zabawki dla 8 miesięcznego dziecka będą najlepszym rozwiązaniem?

Na rynku dostępne jest bardzo dużo najróżniejszych zabawek dla młodszych i starszych dzieci. Dzięki temu można także znaleźć idealne propozycje dla 8 miesięcznego maluszka. Ponieważ w tym okresie rozwoju niemowlak lubi wkładać i wyjmować różne przedmioty do większych przedmiotów, dobrym rozwiązaniem będą wszelkie sortery, kolorowe kubeczki o różnej wielkości, które można w siebie składać lub budować z nich piramidy i wieże.

Ponadto wśród tak małych dzieci z pewnością dobrze sprawdzą się piłeczki o różnej wielkości i twardości, które będą wykonane z różnych materiałów. Mogą one być gumowe, piszczące, charakteryzujące się różną grafiką, fakturą czy kolorem. Zabawy z użyciem takich elementów, nie tylko zainteresują dziecko, ale także będą bardzo rozwojowe i terapeutyczne. Różne faktury zapewnią także stymulację sensoryczną, która jest bardzo ważna w tym czasie.

zabawki dziecko 8 miesięcy
zabawki dziecko 8 miesięcy

Niemowlaki w tym wieku z pewnością ucieszą się także z wszelkich maskotek. Dzieci lubią się przytulać do misiów, a nawet z nimi spać. Dzięki temu czują się bezpiecznie, a bardzo często ukochane maskotki towarzyszą im przez kolejne lata. Dla rozwoju dzieci w ósmym miesiącu życia, dobrym rozwiązaniem będą wszelkie książeczki. Powinny być one wykonane z grubego kartonu, tak aby maluszek nie mógł ich potargać i zniszczyć. Atrakcyjne będą książeczki ozdobione atrakcyjnymi ilustracjami, charakteryzujące się wyrazistymi kolorami, które przyciągną uwagę dziecka. Takie książeczki można wspólnie z dzieckiem oglądać i czytać, a także opowiadać co jest narysowane na poszczególnych stronach. Takie ćwiczenia są bardzo rozwojowe. Dobrym pomysłem będą też duże puzzle lub klocki, a także proste zabawki integracyjne.

Wybierając zabawki dla ośmiomiesięcznego maluszka, warto przede wszystkim mieć na uwadze ich możliwości rozwojowe, a także bezpieczeństwo. Warto zadbać o to, aby zabawki nie posiadały małych elementów, ani ostrych krawędzi, muszą być one także dobre jakościowo.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*