Jakie zabawki dla 9 miesięcznego dziecka

9 miesięczne dziecko zabawki

Zabawki dla niemowląt

W dzisiejszych czasach, pełnych przepychu, nietrudno o zabawki wszelkiego rodzaju. Zewsząd następuje bombardowanie sensoryczne: reklamami z telewizorów, bilbordami na ulicach, krzykliwością wystawek sklepowych, a wszystko po to, aby konsumpcjonizm został zaspokojony. “Kup mnie” krzyczą prawie wszystkie zabawki dziecięce. Warto jednak poświęcić chwilę, na zastanowienie się, czy te zabawki pięknie ułożone w witrynce sklepowej są aby na pewno dobre? Czy to nie “tylko zabawki”? Niestety nie. W przypadku branży dziecięcej istnieje bardzo dobrze rozwinięty marketing. Sprzedawcy potrafią wpłynąć na młodych rodziców używając wielu pięknych przymiotników typu: “najlepsze”, “stymulujące rozwój”, “ta zabawka sprawi, że wasze dziecko będzie geniuszem”. Niestety wielu rodziców wpada w pułapkę marketingu i charyzmatycznych sprzedawców, dokonując zakupu w przypływie pozytywnych emocji. Także podstawą, przy robieniu zakupów dla dzieci (szczególnie swoich), jest zachowanie dystansu, chłodne opanowanie i wcześniejsza wiedza na temat zabawek, które będą dobre dla dziecka.

Jakie zabawki dla 9 miesięcznego dziecka

Niemowlęta, które ukończyły dziewięć miesięcy, są bardzo wrażliwe na dźwięki. Ich mózgi zaczynają również przetwarzać mowę, dzięki czemu dzieci zaczynają rozumieć pojedyncze słowa. Jest to też okres, gdy dzieci mogą się samodzielnie przemieszczać – przeważnie na czworaka. Przy wyborze zabawek należy zwrócić uwagę na zachowanie swojego dziecka, obserwować co sprawia mu przyjemność. Bardzo dobrym pomysłem na zabawki, są drewniane instrumenty. Mogą to być cymbałki, bębenki. Koniecznie drewniane, najlepiej niemalowane, ponieważ dzieci będą to wkładać do buzi – język jest bardzo unerwiony i pomaga dzieciom zidentyfikować zabawki, poznać ich fakturę. Koniecznie też trzeba zwrócić uwagę, aby drewno było solidne, ponieważ zabawki będą często upadały. 9  miesięczne dzieci bardzo lubią dźwięki i muzykę, także jeśli rodzic gra na instrumencie, z pewnością będzie to wspaniałym doświadczeniem dla dziecka.

zabawki dla 9 miesięcznego dziecka
zabawki dla 9 miesięcznego dziecka

Rozwój motoryczny i sensoryczny

Dzieci w tym wieku zaczynają rozwiązywać logiczne układanki. Warto mieć w domu kilka tablic z kształtami, gdzie dziecko będzie mogło dopasowywać do je do siebie. Najlepiej zacząć od prostych kształtów jak koła, kwadraty, trójkąty. Na początek dobrze jest ograniczyć ich liczbę, do maksymalnie pięciu, a później wraz z rozwojem dziecka dostarczać mu nowe kształty, np zwierząt. Ważne jest, aby nie przytłoczyć dziecka na samym początku, gdyż może to wywoływać frustrację i późniejszą niechęć do zabawy logicznymi układankami, dlatego trzeba koniecznie przeczytać opis zabawki z tyłu opakowania. Gdy bezdzietni znajomi pytają jakie zabawki dla 9 miesięcznego dziecka najlepiej kupić, to najlepiej odpowiedzieć im, że proste i drewniane. Dzieci nie potrzebują być bombardowane bodźcami ze strony zabawek – to się dzieje mimo wszystko przez cały czas ich rozwoju, wszystko jest nowe. A jeśli chodzi o zabawki, to im bardziej zwyczajna i prosta, tym bardziej pobudzi wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*