Jeśli biżuteria to zdecydowanie naszyjniki, a zwłaszcza naszyjniki ręcznie robione – te zachwycają oryginalnością, dokładnością wykonania i mają nieprzeciętny czar… Ale jak to się wszystko zaczęło?
Krótka historia naszyjnika
Naszyjniki ręcznie robione (sprawdź dostępne na stronie https://malafabryczka.pl/kategoria/naszyjniki-recznie-robione/172), kiedy postały…? Wszystko zaczęło się wtedy, gdy człowiek odkrył, że na rzemienie można nawlec kamienne koraliki. Tak oto powstały pierwsze ręcznie robione naszyjniki i było to bardzo dawno, bo ponad cztery tysiące lat temu. Z czasem naszyjniki zaczęły być wzbogacane o inne elementy ozdobne jak na przykład drogocenne kamienie czy złote wykończenia.
Starożytna słabość do zdobienia dekoltów – ręcznie robione naszyjniki
Egipcjanie tworzyli fantastyczne formy biżuteryjne. Gdy doszli do perfekcji w tej sztuce, efekty były powalające, tym bardziej że tworzone przez nich ozdoby zwykle były pokaźnych rozmiarów. Oryginalnością nie ustępowały również późniejsze greckie i rzymskie naszyjniki ręcznie robione, choć inne w kształcie, wzorze i użytych materiałach, to jednak niezwykle imponujące. Na szczęście miłość do naszyjników ręcznie robionych przetrwała tysiąclecia. I dziś możemy cieszyć się świetnymi projektami współczesnych artystów. Pomysłowość, wzornictwo, różnorodność kamieni czy zapinek zachwycają również teraz i wybór naszyjnika na pewno nie będzie prosty.
Naszyjniki ręcznie robione – galeria produktów
Współcześni artyści odważnie komponują różne materiały co daje bardzo nietypowe efekty – bursztyn połączony z lnianym sznurkiem, koral ze złotem, turkus z różnymi kolorowymi kamieniami, perły gęsto spowite na cienkich linkach splątane w jeden gruby sznur… Rozmiary, długości i wielkości naszyjników nie są też standaryzowane w żaden sposób, wszystko zależy od pomysłu i projektu artysty. Takie naszyjniki ręcznie robione chciałaby mieć w swej kolekcji każda kobieta.
Leave a Reply