Ręcznie robione naszyjniki – piękna ozdoba dekoltu

Jeśli biżuteria to zdecydowanie naszyjniki, a zwłaszcza naszyjniki ręcznie robione – te zachwycają oryginalnością, dokładnością wykonania i mają nieprzeciętny czar… Ale jak to się wszystko zaczęło?

Krótka historia naszyjnika

Naszyjniki ręcznie robione, kiedy postały…? Wszystko zaczęło się wtedy, gdy człowiek odkrył, że na rzemienie można nawlec kamienne koraliki. Tak oto powstały pierwsze ręcznie robione naszyjniki i było to bardzo dawno, bo ponad cztery tysiące lat temu. Z czasem naszyjniki zaczęły być wzbogacane o inne elementy ozdobne jak na przykład drogocenne kamienie czy złote wykończenia.

Starożytna słabość do zdobienia dekoltów – ręcznie robione naszyjniki

Egipcjanie tworzyli fantastyczne formy biżuteryjne. Gdy doszli do perfekcji w tej sztuce, efekty były powalające, tym bardziej że tworzone przez nich ozdoby zwykle były pokaźnych rozmiarów. Oryginalnością nie ustępowały również późniejsze greckie i rzymskie naszyjniki ręcznie robione, choć inne w kształcie, wzorze i użytych materiałach, to jednak niezwykle imponujące. Na szczęście miłość do naszyjników ręcznie robionych przetrwała tysiąclecia. I dziś możemy cieszyć się świetnymi projektami współczesnych artystów. Pomysłowość, wzornictwo, różnorodność kamieni czy zapinek zachwycają również teraz i wybór naszyjnika na pewno nie będzie prosty.

Naszyjniki ręcznie robione – galeria produktów

Współcześni artyści odważnie komponują różne materiały co daje bardzo nietypowe efekty – bursztyn połączony z lnianym sznurkiem, koral ze złotem, turkus z różnymi kolorowymi kamieniami, perły gęsto spowite na cienkich linkach splątane w jeden gruby sznur… Rozmiary, długości i wielkości naszyjników nie są też standaryzowane w żaden sposób, wszystko zależy od pomysłu i projektu artysty. Takie naszyjniki ręcznie robione chciałaby mieć w swej kolekcji każda kobieta.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*